Інформація для українців

Тут ви знайдете основну інформацію для Українців, які знайшли притулок у Марк Швабені.

Будьте в курсі останніх новин з Маркт Щвабену з нашим Telegram каналом 

https://t.me/ukr_marktschwaben

Перші кроки після прибуття

Що потрібно знати та зробити після прибуття в Маркт Швабен: перші кроки та поради.

Реєстрація

Крок 1: Реєстрація у районному центрі
Будь ласка, заповніть реєстраційну форму на сайті місцевої Ради Еберсбергу
Реєстраційна форма

Контакти районного центру:
Landratsamt Ebersberg
Eichthalstraße 5
85560 Ebersberg
Тел. 08092 823 0
https://www.lra-ebe.de/aktuelles/informationen-zur-ukraine-krise/

Крок 2: Реєстрація в місцевому органі влади (Ратуші)
Зареєструватися у Ратуші потрібно протягом 14 діб після прибуття у Мркт Швабен.
Записатися на прийом – Anmeldung Wohnsitz

Вам потрібно мати:
– Wohnungsgeberbescheinigung – Підтвердження від власника житла, що Ви там будете жити
– Посвідчення особи
– Якщо ви не говорите німецькою, то вам потрібен перекладач

Контакти ратуші:
Schloßplatz 2
85570 Markt Schwaben
Тел.
08121 418-122
https://www.markt-schwaben.de/de/heute-gestern/Aktuelles/Ukraine-Hilfe

Бюрократія

Федеральне управління з питань міграції та біженців
Інформація для біженців з України.

Федеральний уряд: Офіційний портал для українців
Ви втекли із зони бойових дій в Україні? Ласкаво просимо до Німеччини. Вам потрібна інформація та допомога, житло чи медичне обслуговування? Ми хочемо бути вашим першим цифровим контактом для початку життя в Німеччині. Цей веб-сайт буде поступово розширюватися.

Закон про пільги для тих, хто шукає притулку
Хто має право і які пільги надаються? Ви можете знайти відповідь на даному ресурсі та ознайомитися з Законом про пільги для осіб, які шукають притулку (AsylbLG).

Здоров'я та лікування

Лікарі, які говорять українською / російською мовами!
За допомогою TK-Ärzteführer ви можете швидко та легко знайти лікаря, стоматолога, психотерапевта чи відділення невідкладної допомоги в Інтернеті, який підходить саме Вам. Вкажіть свої критерії, наприклад, певні мовні навички лікаря. Потім Ви отримаєте список з результатами, які відповідають Вашим критеріям пошуку, і зможете детально ознайомитись з умовами.

Федеральний фонд матері та дитини – Захист ненародженого життя
Bundesstiftung Mutter und Kind – Schutz des ungeborenen Lebensдопомагає вагітним жінкам у надзвичайних ситуаціях. Вони отримують додаткову фінансову допомогу, яка має на меті полегшити прийняття рішення народжувати дитину та продовжувати вагітність.

Захист від інфекції
На сайті Федерального центру медичної освіти представлена ​​важлива інформація про загальний захист від інфекції, а також розгорнуті пояснення щодо боротьби з коронавірусом українською мовою.

Кризовий чат України
Через контент в Instagram, TikTok, Youtube та нашій Oase ми розповідаємо про важливі теми, пов’язані з психічним здоров’ям, і хочемо допомогти дестигматизувати ці теми серед молоді. Натисніть тут, щоб перейти до чату Whatsapp.

Кризова служба психіатрії у Верхній Баварії
Швидка допомога потребує моментальних рішень: за цим принципом Кризова служба психіатрії у Верхній Баварії допомагає – конфіденційно, гуманно, кваліфіковано. Ми поруч для вас цілодобово, безкоштовно – 365 днів на рік.

MedWatch
Все, що стосується ліків, клінік, раку, коронавірусу – MedWatch надає інформацію для тих, хто втік з України, і для тих, хто допомагає.

Номер допомоги з різними проблемами
Ви можете отримати безкоштовну консультацію по телефону з понеділка по суботу з 14:00 до 20:00 за номером +49 116 111. Більше інформації можна знайти тут.

Допомога травмованим біженцям
Вони працюють з біженцями та з іншими травмованими людьми. Вони цікавляться їх долею, намагаються допомогти, полегшити страждання. Це важливе завдання, яке може бути стомлюючим, але й приносити задоволення, а іноді й те, й інше одночасно. Ви можете знайти більш детальну інформацію про травму та симптоми на цій сторінці.

Коло помічників

Волонтерська організація Seite an Seite
Організація консультує з усіх питань, підкаже з яким питанням куди звертатися.
Консультації:
по понеділках 18:30 – 20-30
Schlossplatz 1
85570 Маркт Швабен
або ukraine@seiteanseite.net

Служба розшуку DRK
Служба розшуку DRC підтримує людей, які були розлучені зі своїми близькими внаслідок збройних конфліктів, катастроф, втечі, висилки чи міграції. Це допомагає знайти близьких людей, відновити їх зв’язок та об’єднати сім’ї.

 

Інтеграція

Медіацентр ARD для українських дітей
ARD Mediathek розширила свою програму, включивши контент українською мовою, і тепер пропонує відео для дітей-біженців.

Німецька асоціація орендарів
Питання щодо прийому біженців до орендованої оселі.

Водійські посвідчення для біженців
Посвідчення водія є ключем до незалежної мобільності біженців і часто також є передумовою для працевлаштування. ADAC зібрав інформацію про визнання та конвертацію водійських посвідчень третьої країни (країни, яка не входить до ЄС чи ЄЕЗ), наприклад, Україна.

Державна пожежна асоціація Баварії
Маючи інформацію про екстрені виклики та сигнали сирен у Баварії, ми хочемо зробити свій внесок у те, щоб допомогти біженцям, які вже прибули з України, відчувати себе в безпеці в Баварії та максимально зменшити відчуття небезпеки через особистий досвід війни, спричинений сигналами сирени.

Мобільний зв’язок, SIM-карти тощо
Через війну в Україні кілька операторів мобільного зв’язку в Німеччині наразі пропонують безкоштовні дзвінки та текстові повідомлення. У деяких випадках Ви також можете безкоштовно користуватися Інтернетом. Деталі пропозицій сильно відрізняються. Тут Ви знайдете невелику добірку.

Житло для людей з тваринами
TASSO e.V. створила посередницьку платформу TASSO.Help, щоб біженці з України та їхні тварини могли залишатися разом.

Проживання в Аугсбурзі та околицях
Запропонувати житло – знайти житло – це тут!

Житло для українців
Запропонувати житло – знайти житло – це тут!

Ласкаво просимо до Німеччини
Вебінар для українців

Робота та освіта

alleskralle.com
Понад 250 рекламних порталів для пошуку!

Потрібні спеціалісти!
Федеральна платформа для кваліфікованих працівників – саме тут компанії та кваліфіковані працівники знаходять один одного!

Job Aid
Job Aid for Ukrainian refugees – підтримує людей, які були змушені покинути свою країну. Ми хочемо об’єднати шукачів роботи та роботодавців, щоб підтримати інтеграцію на європейському ринку праці та повернути фінансову безпеку.

SAP
У SAP ми розвиваємось, керуємо та впроваджуємо інновації. Ми щодня підтримуємо, кидаємо виклик і надихаємо один одного. Незалежно від того, що саме ми робимо – об’єднуємо глобальні галузі, людей чи платформи – ми можемо гарантувати, що кожна проблема отримує рішення, на яке вона заслуговує. Ми разом створюємо прориви.

socialbee
Незалежно від того, отримали Ви освіту чи ні, ми в socialbee допомагаємо біженцям знайти роботу. Наприклад, помічником на складі або керівником проекту в офісі. Разом ми знайдемо роботу, яка відповідає Вам і Вашій кваліфікації. Вашої кваліфікації зараз недостатньо для роботи Вашої мрії? Немає проблем – у захоплюючих інтеграційних проектах для біженців та мігрантів ми навчимо Вас всьому, що Вам потрібно знати, та підготуємо Вас до німецького ринку праці!

Потрібні українські вчителі!
Ви вчитель з України чи спілкуєтесь з учителями з України? Ми шукаємо вчителів, які могли б допомогти колегам у групах прийому в баварських школах та надати підтримку дітям-біженцям та молоді з України у їх адаптації та інтеграції.

Школа та дитячий сад

Міністерство освіти Баварії
Підтримка біженців та шкіл – на цьому сайті ми зібрали важливу інформацію та пропозиції допомоги. Сторінка постійно оновлюється. Тут ви знайдете основні концепції навчання для українських дітей.

Порівняння Україна – Німеччина
Так працює шкільна система в Україні.

Вивчення мови

Вивчай німецьку з Deutschen Welle
Вивчайте німецьку в дорозі: на комп’ютері чи мобільному, на смартфоні та планшеті – скористайтеся перевагами нових мобільних курсів німецької мови Deutschen Welle! «Nicos Weg» — курс німецької мови для початківців.

Goethe-Institut
Goethe-Institut підтримує Україну. Goethe-Institut Ukraine пропонує мовні курси для людей з України, які змушені були покинути країну через вторгнення Росії і зараз перебувають у Німеччині або планують переїхати.

Google Lens – сканування та переклад тексту
За допомогою Google Lens Ви можете швидко перекладати текст, шукати слова, додавати події в календар, набирати номер телефону та робити багато інших корисних речей. Або Ви просто можете скопіювати текст і вставити його в інше місце – це заощадить Ваш час і нерви. Тут Ви можете знайти додатки для Android та Apple.

Асоціація Nachbirkenbihl
Наша асоціація надає біженцям, їхнім наглядачам, приймаючим сім’ям, а також викладачам та тренерам-добровольцям курси німецької мови як іноземної для (пере)початківців (від Віри Ф. Біркенбіль). Аудіо та текстовий матеріал можна швидко та легко завантажити.

Schubert Verlag: Німецька мова як іноземна – онлайн-завдання та вправи
Тут Ви знайдете збірник різних вправ, які можна виконувати прямо в Інтернеті. Вони розширюють асортимент наших різноманітних підручників. Звичайно, кожен учень може почати практику відповідно до свого мовного рівня.

VHS Lernportal
Центр освіти дорослих (VHS) пропонує на своєму навчальному порталі «Вчити німецьку мову на курсі інтеграції». Пропоновані курси варіюються від навчання грамоти до курсів німецької мови (A1-B1) до вправ для підготовки до останнього тесту для орієнтаційного курсу.

Schlaukopf.de
Веб-сайт Schlaukopf пропонує навчальний контент з різних предметів, включаючи німецьку мову, для кожного типу школи та класу.

 

Мюнхен

Тут Ви знайдете вміст та пропозиції з Мюнхена.

Здоров'я та лікування

Мюнхенська асоціація проти депресії
Тут можна знайти психологічну підтримку біженцям з України.

Refugio Münchner
З травня у нас є власний консультативний центр для всіх, хто втік через війну в Україні, для проведення кризових переговорів, стабілізаційних груп, терапевтичних груп, а також психосоціальної та психопросвітницької першої допомоги. Ви можете знайти більше інформації тут.

Мюнхенський травматологічний центр
Люди, які втекли до нас з України від страшної війни, пережили страшні речі. Особливо діти зазнають і піддаються високому рівню психологічного стресу. Ми створили два відео українською та німецькою мовами, щоб допомогти батькам та вихователям допомогти дітям у цей важкий час.

Інтеграція

Українська греко-католицька церква
Тут Ви знайдете сайт з необхідною інформацією Української Греко-Католицької Церкви

Українська Православна Церква
Сайт Української Православної Церкви.

Робота та освіта

NGL Naxos Global Logistics GmbH
NGL Naxos Global Logistics — велика компанія в Кірхгаймі поблизу Мюнхена. Нам завжди потрібна допомога на нашому складі.

Вивчення мови

Допомога біженцям у Мюнхені
Flüchtlingshilfe München розробила власний німецький буклет українською мовою. Зараз також є відповідні відео для журналу. Словник малюнків із транскрипціями можна знайти тут, словниковий тренажер спеціально для дітей тут, введення в життя в Німеччині тут.

Культурний центр GOROD у Мюнхені
Культурний центр «GOROD» у Мюнхені пропонує для дітей додаткові заняття рідною мовою (російською та українською). Ми також пропонуємо курси з музики, логіки, світової культури, шахів та багато іншого. Також організовуємо табори та поїздки для дітей, конкурси та святкування визначних подій разом.

Районний центр Еберсберг

Тут ви знайдете інформацію, що стосується Landkreis Ebersberg (Районного центру Еберсберг), включаючи відповідні процеси та формуляри.

Бюрократія

Landratsamt Ebersberg
Ви можете знайти всі відповідні форми для завантаження на веб-сайті управління Landratsamt Ebersberg. Ви можете знайти наші відділи тут.

Біженці з України повинні зареєструватися онлайн відразу після прибуття. Після цього на електронну пошту буде надіслано запис про реєстрацію.

Відвідування районного відділення наразі можливе лише за попереднім записом! Щоб записатися на прийом, зв’яжіться з Вашою відповідальною контактною особою або відділом реєстрації громадян за номером 08092 823 0. Маски FFP2 є обов’язковими для відвідування відділення.

Hartz IV
Біженці з України працездатного віку та їхні діти з червня отримають право на Hartz IV та пов’язану з нею допомогу. Оскільки не всі постраждалі отримали необхідні документи поштою, ми надаємо бланки, які нам доступні (без гарантії, ми теж не професіонали!).

Заява на виплату допомоги для забезпечення прожиткового мінімуму згідно з другою книгою Кодексу соціального страхування (SGB II)

Додаток для визначення матеріального становища заявника та осіб, які проживають у пільговій громаді (SGB II)

Заклад для дитини віком до 15 років, що проживають у споживчій спільності.

Додаток до визначення доходу особи, яка проживає у споживчій спільності з 15 років.

Пояснення щодо вибору медичної страхової компанії

Тут Ви знайдете актуальну брошуру про відповідні межі орендної плати та інформацію про вартість суборенди в LR EBE.

Заповнені форми надсилайте на адресу:

Agentur für Arbeit Ebersberg
Kolpingstraße 1,
85560 Ebersberg

Дитячі виплати

Ви повинні надіслати заповнену заяву до відповідного відділу сімейних виплат. Після введення поштового індексу тут Ви отримаєте відповідну для Вас адресу.

Пенсіонери
Пенсіонери отримують базове забезпечення у старості від служби соціального захисту. Ви можете знайти більше інформації про це тут.

Здоров'я та лікування

Caritas
Центр Caritas im Landkreis Ebersberg консультує, підтримує та разом з Вами вирішує Ваші проблеми в повсякденному житті або в особливих надзвичайних ситуаціях.

Corona
Усі біженці з України мають можливість абсолютно безбюрократично пройти вакцинацію від корони. Якщо Ви зацікавлені, Ви можете просто зайти до центру вакцинації Ebersberg або до філії Poing. Ви можете знайти більше інформації тут.

Frauennotruf Ebersberg (Жіноча невідкладна допомога в Еберсберг)
Жінки та дівчата, які зазнали фізичного та/або сексуального насильства, переслідування, тощо або зараз переживають та бояться цього, можуть звернутися до нас. Ви можете знайти більше інформації тут.

Коло помічників

AWO Kreisverband Ebersberg
Завдяки своїй історії та суспільно-політичному самоуявленню, AWO Kreisverband Ebersberg є асоціацією соціального забезпечення з особливим характером серед асоціацій безкоштовної соціальної роботи. У ньому жінки, чоловіки та молодь об’єдналися як члени та як почесні та штатні працівники, щоб допомогти нашому суспільству подолати соціальні проблеми та завдання та реалізувати демократичну, соціальну конституційну державу.

Caritas
Caritas im Landkreis Ebersberg консультує, підтримує та вирішує ваші проблеми в повсякденному житті разом з вами та допомогають в особливих надзвичайних ситуаціях.

Інтеграція

Ausländerhilfe Ebersberg e.V. (Допомога іноземцям Ebersberg e.V.)
Центр допомоги іноземцям Ebersberg e.V. поставив собі за мету сприяти дружньому співіснуванню людей різного походження в Landkreis Ebersberg. Для досягнення цієї мети асоціація поставила перед собою завдання підтримати людей з міграційним походженням в інтеграції в німецьке суспільство. Ця підтримка не залежить від вашого статусу проживання.

Unbegleitete Minderjährige (Неповнолітні без супроводу)
Цей районний відділ молоді координує допомогу з освітою, завжди маючи за мету інтеграцію та незалежность. Тут важливу роль відіграє вибір відповідного об’єкта щодо індивідуальних потреб. Підтримка переходу від школи до подальшого навчання, навіть після досягнення повноліття, також є важливим завданням. Приймаються підлітки та молодь віком від 16 до 21 року, в тому числі неповнолітні шукачі притулку без супроводу. 

Робота та освіта

Agentur für Arbeit Ebersberg (Еберсбергське агентство зайнятості)
Громадянам України дозволено працювати в Німеччині. Агентство працевлаштування Ebersberg може допомогти Вам знайти підходящу роботу.

 

Katholisches Kreisbildungswerk Ebersberg e. V. (Католицький районний освітній центр у Еберсберзі)
Ми в католицькому районному освітньому центрі у Еберсберзі виступаємо за компетентність у всіх аспектах освіти дорослих. Наша програма пропонує широкий спектр освітніх можливостей. Формування сім’ї є невід’ємною частиною нашої роботи. Наші програми для батьків і дітей включають комплексні пропозиції для сімей.

Спорт і вільний час

Kinderschutzbund (Асоціація захисту дітей)
Асоціація захисту дітей у Еберсберзі — «Холл для дітей та молоді» в районі Еберсберг. Дитина є центром нашої роботи, і ми говоримо з дітьми, а не тільки про них. Наші дії та наша діяльність безпосередньо приносять користь людям в районі Еберсберг.

Вивчення мови

VHS Lernportal
Центр освіти дорослих (VHS) пропонує на своєму навчальному порталі Lernportal «Вивчення німецької мови на інтеграційному курсі». Пропоновані курси варіюються від навчання грамоти на уроках німецької мови (A1-B1) до вправ для підготовки до останнього тесту для орієнтаційного курсу.

 

VHS Grafing
Тут ви знайдете повну програму курсу, а також поточну інформацію, дати та повідомлення від VHS Grafing.

 

VHS Vaterstetten
Тут ви знайдете повну програму курсу, а також поточну інформацію, дати та повідомлення від центру освіти дорослих VHS Vaterstetten.

Markt Schwaben

Тут ви знайдете відповідну інформацію щодо Маркт Швабену.

Бюрократія

Markt Markt Schwaben
Ми зібрали важливу інформацію для біженців та груп допомоги на сайті нашої спільноти. Також тут можна знайти всі необхідні форми для реєстрації та подання заяви на отримання соціальних виплат.

Formulare (Бланки)

Здоров'я та лікування

Corona
Експрес-тести на коронавірус можна отримати в тестових центрах у муніципальному районі.

Коло помічників

AWO Kreisverband Ebersberg
Завдяки своїй історії та суспільно-політичному самоуявленню асоціація AWO Kreisverband Ebersberg є соціальною асоціацією з особливим характером серед асоціацій безкоштовної соціальної роботи. Жінки, чоловіки та молодь об’єдналися як члени, волонтери та штатні працівники, щоб допомогти вирішити соціальні проблеми та завдання нашого суспільства та реалізування демократичної, соціальної правової допомоги держави “Руки допомоги Україні”.

Freie evangelische Gemeinde (Вільна євангельська громада)
Ми шоковані та приголомшені війною в Україні. Молимося за людей, церкву, малу спілку «Вільних євангельських громад в Україні». Ми стоїмо на Вашому боці! Ми молимося за мир і щоб Бог зупинив насильство. У середині кризи та війни ми пропонуємо шляхи та можливості, як ми можемо допомогти Вам, керовані Божою любов’ю.

Helping Hands for Ukraine
Ми, «Руки допомоги для України», організовуємо швидку та пряму допомогу людям, які тікають або втекли з України. Ми не асоціація і не громадська організація, а приватні особи з Markt Schwaben на сході Мюнхена, які хочуть надати швидку, пряму та прагматичну допомогу Україні. Сторінка «Руки допомоги для України» також служить платформою для груп помічників, які дозволяють швидше обмінюватися інформацією. Тут Ви знайдете важливу інформацію, посилання, завантаження та інші пропозиції.

Seite an Seite e.V.
Вам потрібна допомога? Звертайтеся до нас. Разом ми можемо обговорити спосіб і, якщо необхідно, звернутися до відповідних спеціалізованих агентств.
Ви б хотіли допомогти? Ми дуже раді. Є багато областей, у яких Ви можете допомогти, і для цього не потрібні попередні знання. Зв’яжіться з нами без зобов’язань. І якщо Ви хочете, ми обов’язково знайдемо щось підходяще разом, де Ви зможете зробити свій внесок.

Спорт і вільний час

Jugendzentrum Blues
Blues”— це місце зустрічі дітей та молоді у віці від 9 до 21 року під наглядом педагогів. Тут діти та молодь можуть зустрітися зі своїми друзями або познайомитися з новими людьми. Окрім дозвілля (настільний футбол, настільні ігри, Playstation, настільний теніс, футбол, музична система, а також користування комп’ютером та Інтернетом), їжа та напої пропонуються за помірними цінами.

Turnverein Markt Schwaben e.V.
Якщо Ви хочете займатися спортом, Ви потрапили за адресою! На даний момент ми пропонуємо такі види спорту: бадмінтон, баскетбол, карате, легка атлетика, настільний теніс, гімнастика та волейбол. Якщо Ви зацікавлені, ви можете знайти наші контактні дані тут.